...
آخرین وضعیت بازار مسکن پایتخت

.رکود ساخت و ساز، روند رو به کاهش معاملات ومنتظر ماندن متقاضی سه ویژگی اصلی بازار مسکن در هفته های اخیر است. کاهش توان خرید و بالا رفتن ریسک فروش باعث کاهش معاملات مسکن در روزهای اخیر گردیده است. کاهش نرخ ارز، طلا و افت شاخص بورس در هفته گذشته با کاهش نامحسوس نرخهای پیشنهادی در فایلهای فروش مسکن همراه شد اما چشم انداز روشنی مبنی بر افت یا رشد بازار مسکن دیده نمی شود. بر این اساس، و فعالان بازار هنوز برای ورود گسترده به این بازار مردد هستند.

ادامه خبر
...
گروه ویژه اقدام مالی (FATF) ، ایران را در فهرست سیاه نگه داشت

از روز چهارشنبه تا روز جمعه گذشته، گروه ویژه اقدام مالی (FATF)، مجمع عمومی خود را برگزار کرد در این مجمع تصمیم گرفت تا کشورهایی همچون ایران و کره شمالی را که در زمینه پولشویی و تامین تروریسم همکاری نمی کنند، در فهرست سیاه خود نگاه دارد و محدودیت های سخت تری برای این کشورها اعمال کند.

ادامه خبر
...
ارقام جدید رفع تعهد شده ارز صادراتی اعلام می‌شود

در نود و نهمین نشست شورای گفت ‌وگوی دولت و بخش خصوصی همتی رئیس کل بانک مرکزی در اظهاراتی درباره آخرین وضعیت بدهکاران ارزی گفت: دو لیست شامل ۲۵۰ نفر در انتهای سال‌های ۹۷ و ۹۸ به دلیل اینکه حتی یک دلار هم برنگردانده بودند به قوه قضاییه ارجاع داده شدند و هیچ یک تولیدکننده هم نبودند، هرچند رقم صادرات آنها بیش از ۱۰۰ میلیون دلار بوده است .

ادامه خبر
...
قیمت اونس جهانی طلا کاهش یافت

در آستانه نزدیک شدن به انتخابات امریکا و تصویب بسته کمک مالی جدید جهت کرونا قیمت طلا در معاملات سه شنبه کاهش پیدا کرد.

ادامه خبر
...
وضعیت بازار سکه را با رکوردشکنی‌های جدید | طلای کم‌اجرت بخرید

نادر بذرافشان، دبیر اتحادیه طلا و جواهر تهران در گفت و گویی اعلام کرد: به دلیل کاهش ارزش پول ملی تمایل مردم به سرمایه گذاری در بازارهای طلا، ارز،خودرو و مسکن نسبت به گذشته بیشتر شده است و هیجان ناشی از تمایل برای خرید طلا باعث ایجاد قیمت های کاذب و حباب در بازار گردیده است.

ادامه خبر
...
چرا یارانه کالاهای اساسی را به واردکنندگان می‌دهید؟

تحلیلگر اقتصادی، حسن موسوی فرد تاکید دارد که ارز کالاهای اساسی باید حذف و دولت یارانه این اقلام را به نحو دیگری توزیع کند، چراکه یارانه کالاهای اساسی اکنون به واردکنندگان داده می شود و به مردم و مصرف کننده نهایی این یارانه نمی‌رسد.

ادامه خبر
...
با تورم بالا نرخ ارز کم نمی‌شود

با توجه به تقاضای بالا در بازار ارز به نظر می‌رسد پیامد تزریق روزانه ۵۰ میلیون دلار به بازار پرالتهاب کنونی، «تبخیر» شدن بخش بزرگی از منابع ارزی ایران است.

ادامه خبر
...
ورود سکه به کانال ۱۶ میلیون تومان | توقف اکثر معاملات در بازار | حباب سکه چقدر شد؟

محمد کشتی‌آرای درباره اوضاع بازار طلا و سکه در روز جاری با تأکید بر تعطیلی بازارهای‌ جهانی اظهار داشت: با این حال شاهد افزایش قیمت طلا و سکه و ثبت رکوردهای جدید در این بازار هستیم.

ادامه خبر
...
صعود بیت کوین به کانال ۱۱ هزار دلاری

کارشناسان انتظار دارند قیمت بیت‌کوین پس از بهبود عوامل فنی کلان اقتصادی به کانال ۱۱ هزار دلاری برگردد.

ادامه خبر
...
پیشنهاد افزایش نرخ سود بانکی روی میز

احتمال افزایش نرخ سود سپرده های بانکی با هدف کنترل نرخ تورم قوت گرفته است.

ادامه خبر
...
با پرداخت 30 درصد تعهد ارزی؛ کارت‌های بازرگانی تعلیقی فعال شد

.کارت بازرگانی صادرکنندگانی که رفع تعهد ارزی نکرده بودند و از سوی بانک مرکزی به حالت تعلیق درآمده بود با شرایطی رفع تعلیق شد.

ادامه خبر
...
واکنش فوری سکه به کاهش قیمت دلار | سکه یک میلیون تومان ارزان شد | حباب سکه چقدر است؟

اینکه افت دلار باعث ریزش سکه می‌شود، به دلیل حبابی است که در بازار سکه وجود دارد. سکه پیش از این تحت تاثیر افزایش نرخ دلار جهش قیمتی داشت و امروز نیز به کاهش قیمت دلار واکنش نشان داد. با ریزش یک میلیون تومانی قیمت سکه، حباب سکه به کمتر از یک میلیون تومان کاهش یافت. حباب نزدیک به یک میلیون تومانی سکه نشان می‌دهد که قیمت سکه می‌تواند باز هم کاهش یابد.

ادامه خبر
...
زیاد صحبت کردن رئیس کل بانک مرکزی آسیب زننده است

زیاد صحبت کردن رئیس کل بانک مرکزی آسیب زننده است/ دیگر چه اتفاقی باید بیفتد که بگوییم فروپاشی اقتصادی اتفاق افتاده؟ حیدر مستخدمین حسینی با بیان اینکه رسم بر این است رئیس کل بانک مرکزی کمتر سخن بگوید، گفت: از دیدگاه مقامات اقتصادی مفهوم رکود اقتصادی، فروپاشی اقتصادی و بحران اقتصادی چیست؟ چه اتفاق دیگری باید پیش بیاید که بگوییم فروپاشی اقتصادی صورت گرفته است؟

ادامه خبر
...
رفع تعهد ارزی ۹۷ و ۹۸ از سوی صرافی‌های منتخب دو بانک تا اطلاع ثانوی

بانک مرکزی برای رفع تعهد ارزی صادرات سال های ۹۷ و ۹۸ به صادرکنندگان مهلت دوباره داد تا بتوانند تا اطلاع ثانوی، ارز حاصل از صادرات خود را به صرافی های منتخب دو بانک بفروشند.

ادامه خبر
...
احتمال موج تازه تعطیلی مشاغل در موج سوم کرونا

قاسم نوده‌فراهانی رئیس اتاق اصناف تهران با اشاره به شروع موج سوم کرونا در کشور از احتمال تعطیلی برخی مشاغل خبر داد.

ادامه خبر
...
گزارش نشریه فرانسوی درباره استخراج یک سوم بیت‌کوین جهان در ایران در آینده نزدیک

خیز ایران برای تبدیل‌شدن به قطب ماینینگ تحریم‌های یکطرفه آمریکا، دردسرهای انتقال پول با سوئیفت و مشکلات فروش نفت موجب شده تا در ایران توجه خاصی به استخراج رمزارزها یا به‌اصطلاح ماینینگ شود. این مطلبی است که از چشم رسانه‌های خارجی هم پنهان نبوده است. نشریه فرانسوی کوین‌تریبیون اخیرا در گزارشی با توجه به تحولات صورت گرفته در این رابطه اعلام کرده به‌احتمال زیاد ایران به‌زودی تبدیل به یکی از قطب‌های مهم ماینینگ جهان می‌شود.

ادامه خبر
...
افزایش تزریق ارز به بازار نیما

مدیر اداره صادرات بانک مرکزی اظهار کرد: در ماه های اخیر روند صادرات نفتی کشور افزایشی بوده و با تصمیمات و تدابیر اتخاذ شده شاهد بهبود این روند نیز خواهیم بود که این موضوع توان بانک مرکزی برای تامین کالاهای اساسی، دارو و مواد اولیه، کالاهای واسطه ای، سرمایه ای و مصرفی نهایی و نیز ایجاد ثبات و آرامش در بازار ارز را افزایش داده است.

ادامه خبر
...
ثبات در معاملات بیت‌کوین

بیت‌کوین در معاملات روز گذشته روال نسبتا پایداری در پیش گرفت که نشانه مثبتی در بلوغ بازار رمزارزهاست.

ادامه خبر
...
خط فقر ۱۰ میلیون تومان شد | سقوط نیمی از جمعیت کشور به وضعیت فقر مطلق

بازرس مجمع عالی نمایندگان کارگران کشور با اشاره به اینکه خط فقر در جامعه برای خانوار ۴نفره ۱۰میلیون تومان است گفت: بسیاری از کارگران توان خرید گوشی موبایل برای ادامه تحصیل فرزاندانشان را ندارند.

ادامه خبر
...
نوسان قیمت بیت‌کوین تا جمعه ادامه دارد

بیت کوین به علت نزدیکی زمان انقضای ۴۷ درصد از اختیارات معاملاتش، دچار نوسان قیمت شده است.

ادامه خبر