...
سقوط قیمت طلا در بازار جهانی

امروز قیمت جهانی فلز زرد تحت تاثیر شروع انتقال قدرت در امریکا از ترامپ به بایدن و بالا رفتن امید به دلیل واکسن کرونا و امیدواری به رشد سریع اقتصاد جهان سقوط کرد.

ادامه خبر
...
اطلاعیه بانک مرکزی در خصوص نحوه تخصیص ارز

بانک مرکزی اعلام کرد: تعیین این که برای واردات کالا، ارز به چه شخص و شرکتی تعلق میگیرد، خارج از چارچوب وظایف بانک مرکزی است و نهادها و وزارتخانه‌های تخصصی در این مورد تصمیم‌گیری خواهند کرد .

ادامه خبر
...
تمدید فرصت ارسال اظهارنامه مالیاتی تا یک ماه دیگر

محمود علیزاده معاون سازمان امورمالیاتی کشوردر مصاحبه تلویزیونی اعلام کرد: فرصت ارسال اظهار نامه مالیاتی ارزش افزوده به مدت یک ماه تمدید شده است

ادامه خبر
...
آیا ‌قیمت بیت‌کوین به ۲۰هزار دلار می‌رسد؟

بیت کوین این روزها به کانال ۱۸ هزاردلاری نزدیک شده و بسیاری از کارشناسان براین عقیده هستند که این رمز ارز به ارزش خود در سال ۲۰۱۷ یعنی ۲۰ هزاردلار خواهد رسید.

ادامه خبر
...
شروع سبزرنگ نفت در بازارهای جهانی

درحالی شاهد بازگشایی بازارهای جهانی هستیم که قیمت نفت رشد ۱.۵ درصدی قیمت را داشته است. هر بشکه نفت برنت برای تحویل در ماه دسامبر با افزایش 1.15 درصدی قیمت به رقم 43 دلار و 27 سنت رسید که 1.6 دلار نسبت به بالاترین قیمت هفته گذشته کمتر است.

ادامه خبر
...
پشت پرده کاهش قیمت سکه و طلا

دستگیری دلال‌های معاملات فردایی طلا در بازار موجب کاهش حجم معاملات وپایین آمدن قیمت‌ها در بازار شده است. همچنین ثابت بودن طلای جهانی نیز به ثبات قیمت‌ها در بازار داخلی کمک کرده است. خریداری در بازار طلا و سکه وجود ندارد و بازار طلا دیگر تمایلی به افزایش قیمت ندارد و همین موضوع باعث ثبات نسبی قیمت‌ها در بازار شده است.

ادامه خبر
...
حال‌وهوای بازار طلا در اولین روز هفته/ حباب سکه به یک میلیون تومان کاهش یافت

نایب رییس دوم اتحادیه طلا و جواهر تهران از ثبات نسبی قیمت‌ها در بازار طلا خبر داد و گفت: حجم داد‌وستد‌‌ها برای طلای آب‌شده و سکه کاهش یافته و همین موضوع باعث شده که حباب سکه به یک میلیون تومان برسد.

ادامه خبر
...
جزئیات درآمد ۸۵هزار میلیارد تومانی مالیات در ۶ماهه امسال

سازمان امور مالیاتی جزئیات عملکرد درآمدهای مالیاتی نیمه اول سال 99 را منتشر و خبر از وصول ۸۵ هزار میلیارد تومان مالیات در شش ماه نخست سال ۹۹ داد.

ادامه خبر
...
بازگشت بیت‌کوین به کانال ۱۵هزار دلاری

به دنبال خبر کشف واکسن کرونا توسط شرکت دارویی فایزر و بایون تک بازارهای مالی از جمله بیت کوین روند صعودی پیش گرفتند. بیت کوین با افزایش ۱.۲۳ درصدی به کانال ۱۵ هزار دلار بازگشت

ادامه خبر
...
چرا دلار پس از پیروزی قطعی بایدن سقوط نکرد؟/ منتظر کاهش قیمت دلار باشیم یا افزایش؟

بعد از پایان انتخابات امریکا در روز یکشنبه نه تنها شاهد کاهش قیمت دلار نبودیم بلکه اندکی افزایش قیمت داشتیم. دلیل این افزایش قیمت اقدام غیرقانونی وزارت صنعت در باز کردن ارز اشخاص و بالا رفتن تقاضا برای خرید ارز در بازار بوده است و همین موضوع باعث شده به جای اینکه ارز به حدود ۲۰ هزار تومان برسد در کف ۲۴ هزار تومان قرار گیرد.

ادامه خبر
...
ریزش شدید قیمت ها امروز ۱۸ آبان

هم‌اکنون در بازار آزاد قیمت طلای ۱۸عیار هرگرم یک‌میلیون و ۱۳۵ هزار تومان، قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید ۱۱ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان و قیمت دلار ۲۳ هزار و ۲۰۰ تومان است

ادامه خبر
...
کالای اساسی و مواد اولیه بدون کد رهگیری ترخیص می‌شوند

معاون فنی گمرک اعلام کرد: کالاهای اساسی ضروری و مواد اولیه بدون نیاز به کد رهگیری بر اساس اولویت تعیین شده از طرف وزارت صمت ترخیص می شوند. مهرداد جمال ارونقی افزود: تعرفه کالاهای مشمول توسط وزات صمت به گمرک اعلام خواهد شد

ادامه خبر
...
هشدار اتحادیه طلا و جواهر در مورد انجام معاملات کاغذی

اتحادیه طلا، جواهر، نقره و سکه تهران دربیانه ای اعلام کرد هرگونه معاملات غیر فیزیکی که به معاملات فردایی مرسوم شده غیرقانونی می باشد. و تمامی معاملات باید در واحد صنفی انجام گیرد.

ادامه خبر
...
مشاغل انرژی در آستانه نابودی

به دلیل شیوع ویروس کرونا اغلب شرکتهای نفتی برای دوام اوردن در برابر رکود تقاضا مجبور به تعدیل نیروهای کاری خود شده اند. . شرکت اکسون موبیل جدیدا در گزارشی اعلام کرد۱۵ درصد معادل حدود ۱۴ هزار نفر از کارکنانش را اخراج خواهد کرد

ادامه خبر
...
خریداران بازار طلا دست به عصا شدند

.در جدیدترین نظرسنجی هفتگی کیتکونیوز مشخص شد در آستانه انتخابات امریکا سرمایه گذاران به دلیل ابهامات موجود احتیاط بیشتری پیدا کرده اند و بسیاری از خریداران منتظر پایان انتخابات امریکاهستند.

ادامه خبر
...
بیت‌کوین جهش کرد

قیمت بیت کوین باز هم بالا رفت و در ادامه مسیر خود رقم ۱۳ هزار پ ۷۰۰ دلار را رد کرد.

ادامه خبر
...
پارازیت تحریم‌ جدید در روند دلار

هرچند بازار ارز روز گذشته با رنگ قرمز به کارش پایان داد و دلار را به کف ۲۸ هزارتومان رساند اما اخبار تحریم های امریکا معاملات را در مسیر دیگری قرار داد.

ادامه خبر
...
آخرین وضعیت بازار مسکن پایتخت

.رکود ساخت و ساز، روند رو به کاهش معاملات ومنتظر ماندن متقاضی سه ویژگی اصلی بازار مسکن در هفته های اخیر است. کاهش توان خرید و بالا رفتن ریسک فروش باعث کاهش معاملات مسکن در روزهای اخیر گردیده است. کاهش نرخ ارز، طلا و افت شاخص بورس در هفته گذشته با کاهش نامحسوس نرخهای پیشنهادی در فایلهای فروش مسکن همراه شد اما چشم انداز روشنی مبنی بر افت یا رشد بازار مسکن دیده نمی شود. بر این اساس، و فعالان بازار هنوز برای ورود گسترده به این بازار مردد هستند.

ادامه خبر
...
گروه ویژه اقدام مالی (FATF) ، ایران را در فهرست سیاه نگه داشت

از روز چهارشنبه تا روز جمعه گذشته، گروه ویژه اقدام مالی (FATF)، مجمع عمومی خود را برگزار کرد در این مجمع تصمیم گرفت تا کشورهایی همچون ایران و کره شمالی را که در زمینه پولشویی و تامین تروریسم همکاری نمی کنند، در فهرست سیاه خود نگاه دارد و محدودیت های سخت تری برای این کشورها اعمال کند.

ادامه خبر
...
ارقام جدید رفع تعهد شده ارز صادراتی اعلام می‌شود

در نود و نهمین نشست شورای گفت ‌وگوی دولت و بخش خصوصی همتی رئیس کل بانک مرکزی در اظهاراتی درباره آخرین وضعیت بدهکاران ارزی گفت: دو لیست شامل ۲۵۰ نفر در انتهای سال‌های ۹۷ و ۹۸ به دلیل اینکه حتی یک دلار هم برنگردانده بودند به قوه قضاییه ارجاع داده شدند و هیچ یک تولیدکننده هم نبودند، هرچند رقم صادرات آنها بیش از ۱۰۰ میلیون دلار بوده است .

ادامه خبر